מסלול לימודי ביטוח פנסיוני נדרש על מנת  לקבלת רישיון ייעוץ פנסיוני / משווק פנסיוני / סוכן ביטוח פנסיוני. במסגרת המסלול יש צורך ב 6 בחינות. ארבע של הרשות לניירות ערך ועוד שתי בחינות של משרד האוצר.
בנוסף, לקבלת רישיון ייעוץ פנסיוני יש צורך בתקופת התמחות בת 6 חודשים.

האקדמיה לפיננסים פיתחה מסלולי לימודי ייעוץ פנסיוני המתמקדים בהכשרה מקצועית וממוקדת בחינה, שמטרתם מעבר של בחינות הרשות לניירות הערך ומשרד האוצר בזמן קצר, תוך לימוד ממוקד ואפקטיבי והקפדה על רמת לימודים בלתי מתפשרת.
שעות לימוד באקדמיה לפיננסים הינן רבות ביותר ומקיפות.

 

ביטוח פנסיוני הוא תעודת הביטוח שלנו במקרים של פגיעה ביכולת הפרנסה שלנו

עולם הביטוח הפנסיוני הוא אחד מהתחומים הכלכליים החשובים ביותר בעולמנו, כשביטוח פנסיוני מהווה למעשה את הדרך של כל אחד מאתנו להבטיח לעצמו המשך פרנסה מכובדת במקרים של פרישה מעבודה, נכות או זקנה, ובמקרה של חו"ח מוות – מאפשר למשפחה ולשארים רשת ביטחון. הביטוח הפנסיוני בא לידי ביטוי בחיסכון בקרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל ופנסיות תקציביות. על מנת להתאים לכל אחד מאתנו את מסגרת הביטוח הפנסיוני המתאימה לו, זקוקים ליועצים פנסיוניים בעלי הכשרה מעמיקה בעולם הביטוח הפנסיוני.

 

לימודי ביטוח לקבלת רישיון ייעוץ פנסיוני

במסגרת לימודי סוכן ביטוח פנסיוני לקראת קבלת הרישיון ומעבר המבחנים המכשירים אותנו כיועצי ביטוח פנסיוני, אנחנו צריכים להתמקד במספר נושאים ולגעת בתחומים רבים. בתור התחלה, עלינו לעבור קורס ביטוח הנוגע ביסודות הביטוח. אחרי קורס יסודות הביטוח, אנחנו צריכים לעבור מיקוד של לימודי ייעוץ פנסיוני במסגרת קורס ביטוח פנסיוני. לימודי ביטוח פנסיוני מסתכמים בקורס גמר פנסיוני, שנותן לנו את ההכשרה הנקודתית לעיסוק בשיווק ובייעוץ פנסיוני.

קורסים במסלול לימודי ביטוח לקבלת רישיון ייעוץ פנסיוני

להלן רשימת הקורסים במסלול לימודי ביטוח אותם יש לעבור על מנת לקבל רישיון ייעוץ פנסיוני/ משווק פנסיוני/ סוכן ביטוח פנסיוני:
1. קורס כלכלה*
2. קורס מימון וסטטיסטיקה *
3. קורס חשבונאות*
4. קורס יסודות הביטוח (בחינת משרד האוצר)
5. קורס גמר פנסיוני (בחינת משרד האוצר)
6. קורס מקצועית א'
* בעלי תואר בכלכלה, מנע"ס, בנקאות, חשבונאות – פטורים מהבחינות ב: כלכלה, מימון וסטטיסטיקה וחשבונאות.

*הרשות לניירות ערך מקיימת בחינות במקצועות השונים בתל אביב פעמיים בשנה

 

ההרשמה לבחינות הרשות לניירות ערך >>

הרשמה לבחינות משרד האוצר>>

יסודות הביטוח – סילבוס הבחינה המלא>>

גמר פנסיוני – סילבוס הבחינה המלא >>

יש לבדוק את מועד סגירת ההרשמה לבחינות השונות.

*הרשות לניירות ערך לא מאפשרת לגשת לבחינות המקצועיות ללא מעבר בחינות היסוד