עבור אנשים רבים, תחום כמו "יזמות נדל"ן" נשמע כמו תחום השייך באופן אקסקלוסיבי לאנשים אשר מגיעים מראש עם ממון רב ומעוניינים "לשחק" עם הכסף במטרה להגדיל את הסכום, או לאנשים יוצאי דופן אשר התברכו בהרבה מאוד אמביציה ויצר הרפתקנות מפותח, וכך רוקמים עסקאות גדולות והרפתקניות מהן הם גם מרוויחים בסופו של דבר. בעוד אכן ניתן למצוא בעולם הנדל"ן לא מעט משני סוגי האנשים הללו (משקיעים המגיעים עם הון רב מלכתחילה ויזמים "בנשמה" הרפתקנים ואמיצים במיוחד…), תחום יזמות נדל"ן הוא בפירוש לא נחלתם הבלעדית של טיפוסים מסוגים אלו בלבד. בתחום זה פועלים גם לא מעט אנשים נורמטיביים, אשר מגיעים לעיסוק בתחום ללא ממון גדול במיוחד מראש, ואינם בהכרח הרפתקנים מושבעים אשר מוכנים לקחת סיכונים גדולים ולהפוך עולמות על מנת להוציא מיזמים שאפתניים לפועל. ניתן למצוא לא מעט יזמי נדל"ן אשר פועלים באופן זהיר, מחושב ומושכל, ולמעשה מדובר בתחום אשר פתוח בפני כל המתעניינים בו.

מהן האפשרויות שטומן בחובו עולם יזמות הנדל"ן עבור כל אחת ואחד מאיתנו, וכיצד ניתן לרכוש את הכלים ואת הביטחון העצמי הדרוש על מנת להתחיל לפעול בתחום זה?

 

להכיר את השוק ולדעת כיצד להתמודד עם שטף האינפורמציה – קורס יזמות בנדל"ן

אחד הכלים החשובים ביותר שניתן לרכוש כיזמי נדל"ן עתידיים, הוא היכולת לברור מבין שטף האינפורמציה האדיר המגיע אלינו מכל כיוון, כאשר בהקשר שלנו מדובר כמובן באינפורמציה מעולם הנדל"ן. הכלים העומדים לרשותנו בעידן הנוכחי בכל הנוגע לחיפוש ומציאת מידע הם יעילים בצורה מרשימה ביותר, אך גם טומנים בחובם בעיה מסוימת בדיוק בגלל יעילותם הרבה – כמות האינפורמציה שכל יזם ומשקיע נדל"ן יכול למצוא בתוך מספר דקות היא כל כך גדולה ורחבה, עד כי אחד האתגרים המשמעותיים ביותר הוא להצליח להבין מה בתוך כל האינפורמציה הזו רלבנטי ומה לא. אפילו כאשר מדובר באינפורמציה אודות נכס ספציפי, הוא הזדמנות מסוימת, סביר להניח כי היא מכילה נתונים רבים אשר חשובים פחות או יותר מאשר אחרים.

לכן, אחד הדברים העיקריים שכדאי למעוניינים ביזמות נדל"ן ללמוד הוא כיצד לבחון ולהתבונן בנתונים. למשל – כיצד ניתן למצוא נכסים אשר מוצעים למכירה במחירים הנמוכים ממחירי השוק. מדובר בסדרה של נתונים אותם יש להשיג ולהפריד משטף הנתונים הגדול ה"נשפך" עלינו מכיוונו של שוק הנדל"ן – מהם מחירי השוק הרלבנטיים לנכס זה? כיצד לנסות ולהעריך את מחיר השוק? כיצד להבין מה בדיוק כולל המחיר המוצע עבור נכס מסוים וכמה השקעה ידרוש הפרויקט אותו אנו מתכננים להוציא לפועל? מהן בדיוק עלויות השבחת הנכס (במידה וזהו סוג הפרויקט אותו אנו מתכננים) ומהו המחיר שאנו יכולים לצפות (באופן מושכל ורציונאלי) לקבל עבור הנכס כאשר נרצה למכור אותו?

קורס יזמות נדל"ן מתמקד בכלים המעשיים אשר יאפשרו לנו לדעת כיצד להתבונן בנתונים, באילו מהם להתמקד וכיצד להעריך מיליון ואחד דברים שונים שנמצאים כרגע בגדר בלתי ידועים, אך ניתן לבנות הערכות מושכלות עבורם. כל זה מעניק לתלמידים כלים יעילים ונוחים לעבודה, המאפשרים לעסוק ביזמות נדל"ן והשקעות גם עבור מי שמגיע ללא רקע בתחום, וללא מיליונים רבים שברצונות להשקיע…

 

יזמות מעשית ואישית לצד עיסוק מקצועי מסודר בעולם הנדל"ן

קורס יזמות נדל"ן אשר עוסק כאמור בדרכים מושכלות להשקיע, למצוא נכסים אטרקטיביים, לרקום מיזמים ולבצע עסקאות משתלמות שונות, יכול להוות חלק ממסלול לימודים מעט רחב יותר, אשר כולל גם הכשרה מקצועית ומעשית בעולם הנדל"ן, וספציפית בתחום התיווך. לימודי יזמות נדל"ן והשקעות הולכים יד ביד עם לימודי תיווך – מדובר בתחומים בעלי חפיפה רחבה, כאשר החומר הנכלל בלימודי התיווך רלבנטי ביותר כמובן גם עבור משקיעים ויזמים, ולהיפך.

המסלול המשולב מציע לרכוש את הכלים השונים אותם הזכרנו לעיל, ובנוסף לכך להשיג גם תעודת עיסוק רשמית מטעם משרד המשפטים, המאפשרת לעסוק בתיווך באופן מקצועי ורשמי במדינת ישראל. כך, זוכים תלמידי המסלול המשולב בחבילה מקיפה יותר, אשר כוללת לא רק ידע תיאורטי, כלים ותרגולם במהלך הלימודים, אלא גם הכנה מלאה ומקיפה למבחן המעניק תעודת רשם המתווכים המאפשרת לעסוק בתיווך באופן חוקי.

 

למידע נוסף אודות לימודי נדלן